Udany festyn sportowo-rekreacyjny, pełen uśmiechu i dobrej zabawy

W czwartek 29 sierpnia na stadionie w Połańcu odbył się festyn sportowo-rekreacyjny „Wakacje z Energią” dla osób z niepełnoprawnościami.

Przepiękna pogoda sprzyjała zmaganiom zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sportowych. Było dużo zabawy i rywalizacji między zawodnikami z miejscowości Połaniec, Sandomierz, Kielce oraz Tarnów.

Organizatorzy przygotowali bardzo profesjonalnie konkurencje, tak aby każdy z poszczególnych jednostek mógł wystawić swoich zawodników. Jedną z konkurencji sprawnościowych, przeprowadził Ireneusz Kapusta, Mistrz Europy w łucznictwie paraolimpijskim.

W tym festynie wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, chociaż każdy z zawodników dawał z siebie 100% i rywalizacja między nimi była bardzo duża.

W czasie festynu, dzięki pomocy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu, można było też nabyć umiejętności przeprowadzenia pierwszej pomocy.

Na zakończenie wszyscy uczestniczący w festynie otrzymali medal i dyplom oraz zostali poczęstowani gorącym posiłkiem.

Minister sportu i turystyki Anna Krupka na ręce organizatorów złożyła podziękowania za zaproszenie oraz pozdrowiła wszystkim uczestnikom, ale z natłoku obowiązków służbowych nie mogła uczestniczyć w imprezie.

Organizatorem imprezy była Fundacja Wspomagania Oświaty, Enea Elektrownia Połaniec oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt był realizowany w ramach programu upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych w 2019 r. Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorzy dziękują za użyczenie obiektu pani Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Karolinie Koper-Adamczak.

Więcej informacji i zdjęć na portalu polaniec.com.pl patron medialny naszej imprezy

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.