Kolejny udany festyn sportowo-rekreacyjny dla osób z niepełnosprawnościami

W poniedziałek 30 września na stadionie w Połańcu odbył się festyn sportowo-rekreacyjny „Z energią bez barier” dla osób z niepełnoprawnościami.

Przepiękna pogoda sprzyjała zmaganiom zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sportowych. Było dużo zabawy i rywalizacji między zawodnikami z miejscowości Połaniec, Sandomierz, Gnojno oraz Tarnów.

Organizatorzy przygotowali bardzo profesjonalnie konkurencje, tak aby każdy z poszczególnych jednostek mógł wystawić swoich zawodników.

W tym festynie wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, chociaż każdy z zawodników dawał z siebie 100% i rywalizacja między nimi była bardzo duża.

W czasie festynu, dzięki pomocy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu, można było też nabyć umiejętności przeprowadzenia pierwszej pomocy oraz przejechać się na strażackim quadzie.

Na zakończenie wszyscy uczestniczący w festynie otrzymali medal i dyplom oraz zostali poczęstowani gorącym posiłkiem.

Minister sportu i turystyki Anna Krupka na ręce organizatorów złożyła podziękowania za zaproszenie oraz pozdrowiła wszystkim uczestnikom, ale z natłoku obowiązków służbowych nie mogła uczestniczyć w imprezie.

Organizatorem imprezy była Fundacja Wspomagania Oświaty, Enea Elektrownia Połaniec oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt był realizowany w ramach programu upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych w 2019 r. Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorzy dziękują za użyczenie obiektu pani Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Karolinie Koper-Adamczak.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia kliknij tu

Źródło: patron medialny imprezy polaniec.com.pl

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.