„Pierwszy krok zapaśniczy” z rekordową ilością zawodników

W sobotę 12 października w hali Zespołu Szkół odbył się turniej „Pierwszy krok zapaśniczy” z okazji 40-lecia powstania Elektrowni Połaniec. Ponad 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz gościnnie klub z Ukrainy wzięło udział w tym wydarzeniu.

„Pierwszy krok zapaśniczy” to turniej, w którym biorą udział dzieci w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Jest to dla niektórych pierwszy występ na profesjonalnie przygotowanym turnieju o randze ogólnopolskiej.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i specjalną koszulkę przygotowaną na ten turniej. Dodatkowo każdy z uczestników po zakończeniu turnieju został zaproszony na ciepły posiłek.

Rywalizacja była duża, czasami był śmiech z wygranej walki, a czasami płacz i łzy. Trenerzy i opiekunowie wspierali swoje pociechy i przeżywali razem ze swoimi zawodnikami.

Organizatorem tego wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec, Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport wszystkich dzieci”.

Organizatorzy za naszym pośrednictwem chcieli podziękować dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie hali, trenerom Czarnych Połaniec za pomoc w organizacji.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć z tego wydarzenia na portalu polaniec.com.pl – partner medialny tego turnieju.

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.